آغاز دومین میزبانی کشورمان با خوراک پرتغالی

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، تیم‌های ملی والیبال ایران و پرتغال در دومین دیدار روز نخست رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال در شهر اردبیل به مصاف یکدیگر می‌روند. تیم ملی والیبال کشورمان در حالی برای دیدار‌های این هفته آماده می‌شود که شرایط فوق العاده‌ای را سپری می‌کند. شاگردان کولاکوویچ در رقابت‌های امسال از ۹ بازی به ۸ برد رسیدند تا رکوردشان در این رقابت‌ها را ارتقا دهند.  
تیم ملی والیبال کشورمان در هفته نخست که به میزبانی چین برگزار شد مقابل ایتالیا، چین و آلمان به پیروزی رسید و در هفته دوم هم که در ژاپن برگزاری شد تیم‌های ملی والیبال آرژانتین و ژاپن را شکست داد و تنها یک باخت آن هم با نتیجه ۳ – ۲ مقابل برزیل را تجربه کرد تا آمار فوق العاده‌ای را ثبت کند.   سرو قامتان ایرانی در هفته سوم که برای نخستین بار به میزبانی ارومیه برگزار شد هم عملکرد خیره کننده‌ای داشت و روسیه، کانادا و لهستان را برد تا به ۸ برد دست یابد. آن‌ها در دور نخست رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال تنها ۶ بازی دیگر را پیشرو دارند که در صورت کسب ۲ یا ۳ برد در این ۶ بازی صعودشان به دور نهایی قطعی می‌شود.  
والیبالیست‌های ایرانی همچنین هفته سوم را با صدرنشینی به پایان رساندند و با توجه به این که در هفته چهارم این رقابت‌ها هم میزبان هستند شانس زیادی برای موفقیت و کسب برد برای صعود به دور نهایی هستند. اردبیل که چندین بار میزبانی رقابت‌های مختلف والیبال را بر عهده داشته است حالا قرار است هفته چهارم لیگ ملت‌های والیبال را با حضور سه تیم استرالیا، پرتغال و فرانسه میزبانی کند. ملی پوشان کشورمان با توجه به امتیاز میزبانی شانس زیادی برای نهایی کردن صعودش به دور بعد دارد.  
نکته جالب توجه اینجاست که در این هفته، حریفان تیم ملی والیبال حداقل با توجه به عملکردشان در رقابت‌های امسال به مراتب آسان‌تر از هفته گذشته هستند. پرتغال   با ۲ برد تیم سیزدهم جدول است و استرالیا هم تنها با یک برد در جایگاه پانزدهم قرار دارد. فرانسه، اما کمی متفاوت است. آن‌ها همواره از تیم‌های خوب والیبال هستند و در ۹ بازی گذشته شان به ۶ برد رسیده اند.  
نخستین حریف ایران یعنی پرتغال اگر چه سابقه عنوان‌های اول تا سوم در اروپا را دارد، اما از تیم‌های قدرتمند والیبال محسوب نمی‌شود و در این دوره هم عملکرد خوبی نداشته است با این حال وضعیت هیچ تیمی در رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال به سادگی قابل پیش بینی نیست و ممکن است در هر بازی هر نتیجه‌ای رقم بخورد.  
تیم ملی والیبال کشورمان هم شرایط خوبی دارد. تعداد زیادی از شاگردان کولاکوویچ با توجه به عملکردشان در سه هفته گذشته در جمع برترین‌های این رقابت‌ها هستند و با توجه به جایگاه و عملکرد خوب ملی پوشان انتظار می‌رود که شاهد یک بازی دیگر از والیبالیست‌های کشورمان این مرتبه مقابل پرتغال باشیم.  

 

آغاز دومین میزبانی کشورمان با خوراک پرتغالی
برنامه ادامه دیدار های تیم ملی والیبال کشورمان در رقابت های لیگ ملت های والیبال به شرح زیر است:
هفته چهارم به میزبانی ایران
جمعه ۳۱ خرداد: ایران – پرتغال، ساعت ۱۸:۳۰شنبه اول تیر: ایران – استرالیا، ساعت ۱۸:۳۰یکشنبه دوم تیر: ایران – فرانسه، ساعت ۱۸:۳۰
هفته پنجم به میزبانی بلغارستان
جمعه ۷ تیر: ایران – صربستان، ساعت ۱۸:۳۰شنبه ۸ تیر: ایران – بلغارستان، ساعت ۲۲:۱۰یکشنبه ۹ تیر: ایران – آمریکا، ساعت ۱۸:۳۰

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code