اجرای ۴۰ هزار پروژه توسط بسیج سازندگی در سال ۹۸

سردار محمد زهرایی در نخستین جلسه کارگروه هماهنگی بسیج سازندگی کشور که در محل وزارت کشور با حضور جمالی نژاد معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و نهادهای انقلابی برگزار شد افزود : وظیفه این کار گروه اجرای هماهنگی و پشتیبانی ، سامان بخشیدن به جوانان برای رفع اوقات فراغت و تمرین مدیریت در عرصه‌های واقعی در کنار رفع محرومیت‌ها از اهداف بسیج سازندگی است.
وی با بیان اینکه ماموریت اول سازمان بسیج در ساماندهی گروه‌های جهادی، خود انسان است، گفت: پاکسازی ، مدیرپروری و پرورش انسان‌های دغدغه‌مند به قصد خدمت با شعار خودسازی و دگرسازی بدون جهت‌گیری سیاسی از اولویت‌های ماست.
زهرایی گفت :‌ در سال ۸۶ مجلس قانون بسیج سازندگی را تصویب کرد،‌ ما مجاز شدیم با سایر دستگاه‌های اجرایی تفاهم نامه ببندیم و قرارداد مستقیم داشته باشیم و از سال ۸۶ به بعد کمک به دولت در اجرای پروژه‌های عمرانی زودبازده و عام‌المنفعه در دستور کار ما قرار گرفت.
وی ادامه داد: ۱۴۱ هزار پروژه کوچک نظیر قنوات، استخر ذخیره آب، آبخیزداری، ساخت خانه عالم، ساخت مسجد و غیره در ۲۸ عرصه با دستگاه‌های اجرایی کار شد. ضمن اینکه در طول این مدت ۳ هزار شغل نیز ایجاد شد .
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه ماموریت سوم ما اقتصاد مقاومتی است گفت : ما متولی اقتصاد کشور و حتی مردمی کردن همه اقتصاد نیستیم اما به نهادهای انقلابی کمک می‌کنیم تا اقتصاد مردمی شود.
وی با بیان اینکه ۱۷۰ هزار کارگاه اقتصاد مقاومتی با تاکید بر زنجیره ارزش شکل داده‌ایم ،افزود : تلاش می‌کنیم در سال ۹۸ هم به موضوعاتی نظیر بسته‌بندی و برندسازی توجه داشته باشیم.
زهرایی با بیان اینکه در محرومیت‌زدایی همگرایی و هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی را دنبال می‌کنیم گفت : تفاهم نامه احداث ۵ هزار واحد مسکونی ،‌ مناسب‌سازی ۱۰ هزار واحد مسکونی و مناسب‌سازی سه شهر برای معلولان در دستور کار بسیج سازندگی قرار گرفته است .
وی به اهداف بسیج سازندگی برای اجرای ۴۰ هزار پروژه عمرانی در۴۰ سالگی انقلاب و آغاز این پروژه‌ها اشاره کرد و افزود : ما پروژه‌هایی را شروع می‌کنیم که مردم حضور حداکثری داشته باشند . ضمن اینکه ۲۰ درصد از منابع اجرایی پروژه‌ها در بسیج سازندگی توسط خیرین تامین می‌شود.
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: سال ۹۸ در قالب طرح بزرگ خدمت‌رسانی همزمان و همگرا در سراسر کشور ۴۰ هزار پروژه را آغاز می‌کنیم که البته بخشی از آنها آغاز شده است.
وی افزود : بخشی از این پروژه‌ها شامل پروژه‌هایی است که نهادهایی نظیر بنیاد برکت، آستان قدس رضوی، بنیاد مستضعفان، سازمان بهزیستی و امثال آنکار می‌کردند و هدف از اجرای این ۴۰هزار پروژه امیدبخشی به مردم است. به هر حال در سال ۹۸ جنگ روانی دشمن چند برابر می‌شود و به فرموده مقام معظم رهبری نیز عملیات اصلی دشمن در سال ۹۸ است.

 

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code