انتخاب برانکو به عنوان سرمربی تیم ملی، بهتر از سایر گزینه‌ها بود

  محمود کلهر کارشناس فوتبال کشورمان  در مورد حضور مارک ویلموتس در قامت سرمربی تیم ملی ایران گفت: اگر در حالت مقایسه‌ای با کارلوس کی روش بخواهم بگویم، کی روش اگر چه انتقاداتی را پشت خود می‌دید و حتی من نیز در برخی موضوعات مخالف او بودم، با این حال در بحث سرمربیگری از نظر وجهه مربیگری بالاتر از است.

بزرگترین اشتباه حضور ویلموتس در تیم ملی است

وی ادامه داد: بزرگترین اشتباه ما حضور مارک ویلموتس به عنوان سرمربی در تیم ملی ما است. این سرمربی به هیچ عنوان ارزش گرفتن  ۲۲ میلیارد تومان را ندارد. تا وقتی مربی مثل برانکو در تیم پرسپولیس است و خوب نتیجه گرفته چرا باید با ویلموتس همکاری کنیم؟ حضور مربیانی در فوتبال ما ریسک است و ممکن است جواب ندهد.

برانکو بهترین گزینه برای تیم ملی ایران بود

کلهر در مورد حضور برانکو به جای ویلموتس در تیم ملی گفت: ما در فوتبالمان مربی مثل برانکو را داریم که دو دوره متوالی تیم پرسپولیس تهران را قهرمان لیگ برتر کرد و در لیگ قهرمانان آسیا نایب قهرمان شد. سرمربی مانند برانکو که با دانش است و شناخت خوبی از فوتبال ما دارد بهترین گزینه برای سرمربیگری تیم ملی کشورمان بود. اگر حتی برانکو هم انتخاب نشد، بهتر بود از سرمربیان دوم یا سوم لیگ خودمان بهره ببریم تا رقابت را برای سرمربیگری تیم ملی افزایش دهیم.

کیفیت مربیان ایرانی از ویلموتس بیشتر است

از نظر من کیفیت مربیان ایرانی که در سطح اول دنیا بازی کردند و برخی نیز که با دانش هستند به مراتب از مریبان این چنینی و با این کیفیت بهتر هستند. وقتی رزومه این سرمربی را خواندم دیدم در تیم‌های سابقش چندان موفق نبوده و به نظر من مربی خارجی در این مقطع به کار فوتبال ما نمی‌آید. بهتر است برای دستیابی به موفقیت کار‌های زیر بنایی انجام دهیم و از مربیانی که در لیگ مشغول به کار هستند، بهره ببریم. مثلا امیر قلعه نویی، یحیی گل محمدی و حتی جواد نکونام، سرمربیان جوان و کارآمدی هستند که فوتبال را خوب فرا گرفته اند و بازیکنانی، چون نکونام، وحید هاشمیان در لیگ‌های معتبر دنیا بازی کرده است.

بهترین اقدام کی روش، حذف بازیکن سالاری بود

او تصریح کرد: کی روش در کنار تمام ضعف‌هایی که داشت، یکی از بهترین کار‌هایی که در فوتبال ما کرد این بود که بازیکن سالاری را در فوتبال ما از بین برد. از نظر فنی کی روش فاکتور‌های مثبتی داشت، مثلا ما در سال‌های اول حضورش در تیم ملی موفق شدیم به جام جهانی ۲۰۱۴ صعود کنیم. امیدوارم ویلموتس مانند کی روش اقتدار داشته باشد و اجازه هر اقدامی را به بازیکنان ندهد.

 

 

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code