ایران برای جدال با عراق، تحت فشارِ شکست مقابل بحرین

فیفا: ایران برای جدال با عراق، تحت فشارِ شکست مقابل بحرین

عراق به عنوان صدرنشین گروه سوم رقابت های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در منطقه آسیا، در ورزشگاه بی‌طرف امان در اردن به مصاف ایران می رود و ۲ تیم رقابت دیرینه خود را که یکی از مشهورترین نبردهای قاره آسیا محسوب شده و به سال ۱۹۶۲ باز می گردد، ادامه خواهند داد.

البته تیم تحت هدایت مارک ویلموتس با توجه به آمار برتر خود در تقابل‌های رو در رو در تمامی رقابت‌ها که ۲ برد و یک باخت از مجموع سه نبرد اخیرشان با ایرانی‌ها را در انتخابی جام جهانی نیز شامل می‌شود، می‌تواند با نگرانی کمتر و انرژی بیشتر پا به میدان مسابقه بگذارد.

با این حال، تیم «سرچکو کاتانتس» که میزبان بازی محسوب می‌شود، در تقابل‌های اخیر ثابت کرده که نسبت به حریف سنتی رقابتی‌تر بوده که از جمله این نبردها می‌توان به دیدار در چارچوب جام ملت‌های آسیا در سال جاری اشاره کرد.

تیم ملی ایران با شکست یک بر صفری که مقابل بحرین متحمل شد، برای کسب یک پیروزی خارج از خانه تحت فشار قرار دارد؛ ویلموتس تیمی با تمام قوا را شامل ۱۰ بازیکن لژیونر فرا خوانده است.

کاتانتس نیز در راستای تزریق انگیزه‌ای تازه سه بازیکن جوان و بدون بازی ملی را برای این دیدار دعوت کرده است و برای تثبیت صدرنشینی خود در گروه سوم به هر سه امتیاز این بازی چشم دوخته است.

در صورتی که این نبرد با تساوی به اتمام برسد، بحرین که از لحاظ امتیازی با عراق برابر است، این فرصت را دارد تا با پیروزی مقابل هنگ کنگ به صدر جدول نقل مکان کند.

 

 ایرنا

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code