بازگشت والیبال ایران از لب مرز شکست

بازگشت والیبال ایران از لب مرز شکستمسابقات والیبال انتخابی المپیک در گروه ۵، از ساعت ۱۷:۳۰ امروز (جمعه) با مسابقه ایران و کوبا آغاز شد. ایران در کمال ناباوری در ست‌های اول و دوم با نتایج ۲۵ بر ۲۳ و ۲۸ بر ۲۶ شکست خورد اما در ست‌های سوم، چهارم و پنجم با امتیازات ۲۵ بر ۱۷، ۲۵ بر ۱۶ و ۱۵ بر ۱۰ به برتری رسید.

ایگور کولاکوویچ در این بازی تیم خود را با ترکیب اولیه سعید معروف، امیر غفور، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی، علی شفیعی، سیدمحمد موسوی و محمدرضا حضرت‌پور روانه میدان کرد.

ملی‌پوشان ایران در ست‌های اول و دوم هم از حریف خود پیش می‌افتادند اما با اشتباهات عجیب، نتیجه را به حریف واگذار می‌کردند. با این وجود روند بازی از ابتدای ست سوم تغییر کرد و ایران به طور کامل تیم برتر میدان بود و خیلی راحت کوبا را شکست داد.

شفیعی عملکرد درخشانی در این بازی داشت و با کسب ۲۰ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن زمین بود و نقش پررنگی در پیروزی ایران بر عهده گرفت. شفیعی ۱۵ امتیاز با اسپک، ۲ امتیاز با دفاع روی تور و ۳ امتیاز با سرویس گرفت. عبادی‌پور و غفور هم هر کدام ۱۶ امتیاز در این بازی به دست آوردند.

آمار بازی ایران و کوبا
ایران   کوبا
۶۳ حمله ۵۱
۱۰ دفاع روی تور ۱۰
۸ سرویس ۴
۳۲ اشتباه حریف ۳۰
۱۱۳ امتیاز ۹۵
۴۷ توپ‌گیری ۳۴
۲۶ دریافت ۳۹
۰ پاس ۰

رقابت‌های انتخابی المپیک از ۱۸ تا ۲۰ مرداد در ۶ گروه چهار تیمی برگزار می‌شود و در نهایت، تیم برتر هر گروه سهمیه المپیک را کسب می‌کند.

ایران به همراه روسیه، کوبا و مکزیک برای به دست آوردن یک سهمیه المپیک، در سنت‌پترزبورگ به مصاف هم می‌روند.

برنامه مسابقات و نتایج ایران در انتخابی المپیک

جمعه ۱۸ مرداد ساعت ۱۷:۳۰، ایران ۳ – کوبا ۰

شنبه ۱۹ مرداد ساعت ۱۷:۳۰، ایران – مکزیک

یکشنبه ۲۰ مرداد ساعت ۲۰:۳۰، ایران – روسیه

در صورتی که شاگردان کولاکوویچ نتوانند در این مسابقات بلیت توکیو را به دست آورند، باید در مسابقات انتخابی قاره آسیا دوباره شانس خود را امتحان کنند. مسابقات انتخابی المپیک در آسیا از ۱۶ تا ۲۲ دی با حضور هشت تیم برتر قاره برگزار می‌شود و در نهایت قهرمان مسابقات به المپیک می‌رسد.

بازگشت والیبال ایران از لب مرز شکست

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code