بانوان ایرانی با دست های بسته هم موفق می شوند

بانوان ایرانی با دست های بسته هم موفق می شوند

به گزارش خبرگزاری مهر، الهام سادات اصغری که نخستین بانوی ایرانی است که موفق شده برای دومین بار، اسم خود را در سایت جهانی گینس ثبت کند و رکورد جهان را در شاخه شنا با دست بسته، جابه‌جا سازد این بار موفق شد رکورد شنای جهان را با دستان بسته برای مسافت بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ متر بشکند.

وی در این باره گفت: از سال ۸۷ سفر دریایی خودم را شروع کردم و رکوردهای مختلف دریایی شامل رکوردهای مسافتی و کیلومتری را در دریا و در استخر به ثبت رساندم.از حدود ۵ سال پیش به فکر ثبت رکورد گینس جهانی بودم. با مراجعه‌های متعددی که به دفتر گینس در دبی داشتم موفق شدم رکورد شنا با پوشش کامل اسلامی بزنم. من این رکورد را با مانتو، شلوار و مقنعه به ثبت رساندم. این لباس وقتی خیس می‌شود ۶ کیلوگرم به وزن من اضافه می‌کند. این افتخار را دارم که به عنوان نخستین خانم ایرانی و مسلمان این رکورد را ثبت کنم. زنان ایرانی با دستان بسته هم می توانند افتخارات ورزشی بیافرینند.

اصغری درباره انگیزه های خود برای رسیدن به سایر رکوردها تصریح کرد: تا مرز ۴۰ سالگی، ده تا رکورد دیگر را برنامه‌ریزی کردم که حتی در ایران خیلی بیشتر از این رکوردهایی که در برنامه دارم، شنا کردم و اطمینان دارم می‌توانم از پس آنها برآیم. اما اگر حمایت نشوم و قرار باشد هر بار که رکوردی را می‌شکنم مشکلات و چالش‌های جدیدی پیش روی من قرار گیرد ترجیح می‌دهم به این شیوه ادامه ندهم.

 

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code