«بیرانوند» دروازه بانی با استانداردهای بالای جهانی است

«بیرانوند» دروازه بانی با استانداردهای بالای جهانی است  با دعوت رسمی باشگاه آ.اس رم ایتالیا از «شایان جهانگیری» برای پروژه استعدادیابی این باشگاه، سرمربی ایرانی تیم فوتبال پاته‌دورس آمریکا خردادماه به ایتالیا سفر خواهد کرد.
جهانگیری که پیشینه دروازه‌بانی در تیم‌های اوسی بلوز، سن دیگو و … را دارد در چند سال گذشته در زمینه استعدادیابی دروازه‌بانی با فدراسیون فوتبال آمریکا همکاری می‌کند.
وی گفت وگویی را با خبرنگار ایرانا انجام داد که شرح آنرا در زیر می خوانید:

*در خصوص سفر به ایتالیا صحبت می‌کنید؟
– با توجه به قرارداد بین دو باشگاه پاته دورس آمریکا و آ.اس رم ایتالیا، این باشگاه مطرح ایتالیایی با ارسال دعوت‌نامه‌ای رسمی برای سومین مرتبه از من برای حضور در پروژه استعدادیابی دروازه‌بانی دعوت به عمل آورد. در این مدت قرار است علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزشی برای دروازه‌بان‌های آکادمی رم، درزمینه کشف استعدادهای دروازه‌بانی هم به این باشگاه کمک کنم. البته به‌عنوان یک ایرانی خوشحالم که چنین فرصت و موقعیتی در اختیار قرار گرفته است.

*وضعیت فوتبال ایران را هم پیگیری می‌کنید؟
– بله من عاشقانه اخبار فوتبال ایران به‌خصوص تیم ملی را دنبال می‌کنم و حتی در جام جهانی برزیل و روسیه برای تشویق تیم ملی حاضر بودم.

* تحلیل‌تان به‌عنوان یک استعدادیاب، از شرایط بازیکنان فوتبال ایران چگونه است؟
– فوتبال ایران سرشار از سرمایه و استعداد است، ایمان دارم صنعت فوتبال ایران در دنیا جایگاه رفیعی داشته باشد. امیدوارم روزی برسد که باور کنیم که می‌توانیم از این سرمایه‌ها، بهترین استفاده را ببریم. ایمان دارم فوتبال ایران می‌تواند با استعداد‌هایی که دارد، آینده‌ای بسیار درخشان داشته باشد؛ تنها به شرط اینکه باور داشته باشیم و سرمایه گذاری بلند مدت داشته باشیم.

* آیا مایل به حضور در فوتبال ایران هستید؟
– صادقانه می‌گویم افتخارِکمک به فوتبال کشورم را حتی با حضور مستمر در سطح اول فوتبال اروپا و باشگاه رم عوض نمی‌کنم زیرا به نظر من، فوتبال ایران از نظر استعداد، با فوتبال برزیل برابری می‌کند. متاسفانه چرخه استعدادیابی و پرورش و شکوفایی بازیکنان ایران کامل نیست؛ هرچند در سال‌های اخیر این چرخه بهتر از قبل شده است.

* لیگ فوتبال ایران را هم تماشا می‌کنید؟
– همیشه و با دقت، خصوصا این روزها که تیم محبوب من درحال هت‌تریک قهرمانی است و از این بابت بسیار خوشحالم.

* بازیکن محبوب‌تان در فوتبال ایران چه کسی است؟
– علیرضا بیرانوند دروازه بانی با کلاس بالای جهانی که می تواند در باشگاه های معتبر بازی کند. آن لحظه که بیرانوند پنالتی رونالدو را مهار کرد بهترین و قشنگ ترین لحظه زندگی ورزشی من بود.

* بازی بارسا و لیورپول را هم تماشا کردید؟
– بله، دیدار بسیار زیبایی بود. در این مسابقه مربی شجاع، تیم جنگنده‌ای را به میدان فرستاد و مربی محتاط، تیمی مغرور را روانه بازی کرد. یورگن کلوپ در این دیدار دوباره یادآوری کرد با باور و تلاش می‌توان دنیا را حیرت زده کرد.

*صحبت پایانی؟
– آرزو دارم بازیکنان بیشتری از ایران در لیگ‌ها و تیم‌های مطرح اروپا مشغول بازی شده و ما هر روز اخبار موفقیت‌های آنها را بشنویم، خصوصا اینکه تعدادی از آنها دروازه‌بان باشند. امیدوارم در آینده‌ای نه‌چندان دور، شاهد حضور چند دروازه بان سطح بالای ایرانی در فوتبال روز جهان باشیم.
منبع: ایرنا

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code