بی‌اثر کردن تحریم اینترنت ایران از طریق ارتباط مستقیم با شبکه ترکیه

«محمدجواد آذری جهرمی» بعدازظهر دوشنبه در حاشیه دیدار با «محمت جاهد توران» وزیر حمل‌و‌نقل و زیرساخت ترکیه در جمع خبرنگاران گفت: سیاست ما برای بی‌اثر کردن تهدیدی که برای تحریم اینترنت مطرح شد این بود که با کشورهای همسایه ازجمله ترکیه ارتباطات اینترنتی خودمان را به‌صورت مستقیم برقرار کنیم و در همین راستا ارتباط میان شبکه ایران و ترکیه به‌صورت مستقیم برقرار شد.
وی خاطرنشان کرد: در نتیجه این اقدام، دیگر تحریم‌های یک‌جانبه یک کشور نمی‌تواند بر روابط دیتای ما و ترکیه اثری داشته باشد.
آذری جهرمی در ادامه توضیحات خود گفت: در تجربه تحریم‌های قبلی، آنجایی در ارتباطات بین‌المللی با مشکل مواجه شدیم که با شرکت‌های محدودی، ارتباطات بین‌المللی خود را برقرار کردیم و زمانی که با این شرکت‌ها با مشکلات مالی مواجه شدیم ارتباطات ما محدود شد و شاهد اختلالاتی در شبکه بین‌المللی ارتباطات کشورمان بودیم.
وی تصریح کرد: البته همان زمان نیز با شرکت‌های ترکیه‌ای دچار مشکل نشدیم و همواره ما را همراهی کردند، اما سیاست ما برای بی اثرکردن تهدیدی که به‌عنوان تحریم اینترنت مطرح شده بود، اینکه با تمام کشورهای همسایه از جمله ترکیه ارتباطات اینترنتی‌مان را به‌صورت مستقیم برقرار کنیم و این کار انجام شد.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code