تغییرات قانون تجارت نظم تجاری کشور را به هم می‌زند

تغییرات قانون تجارت نظم تجاری کشور را به هم می‌زندمجیدرضا حریری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان درباره انتقادات نسبت به لایحه تجارت اظهار کرد: قانون تجارت کشور ۹۰ سال در حال کار کردن بود و شاکله این قانون جواب می‌دهد و کسی نگرانی بابت نداشت.

رئیس اتاق ایران و چین افزود: پیشنهادی که در گذشته اتاق بازرگانی داده بود این است که هرجای این قانون نیاز به اصلاح دارد یک بند به آن اضافه شود یا یک بند از آن کم شود تا اگر ایرادی دارد برطرف شود.

وی گفت: ایرادی که در قانونگذاری در کشور ما وجود دارد این است که اگر قانونی خوب نوشته شود در فرایند تصویب تغییرات زیادی می‌کند و با متن اصلی که مدنظر بود متفاوت می‌شود.

حریری تاکید کرد: موضوع قانون تجارت مستقیم به همه فعالین تجاری مربوط می‌شود و تغییرات آن می‌تواند تمام نظم تجاری کشور را به هم بزند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با بیان اینکه قطعا رسیدگی به این قانون به عمر این مجلس نخواهد رسید تصریح کرد: اینکه چنین قانونی با این وسعت و ماده‌های زیاد و تاثیرگذاری فراوان طی ۲۰ روز انجام شود درست به نظر نمی‌رسد.

وی گفت: البته این گلایه از اتاق بازرگانی وجود دارد نماینده آن هم در کمیسیون‌ها فرصت اظهارنظر داشته و هم در صحن مجلس مخالفتی نداشت و اتاق با این با موضوع جدی برخورد نکرد تا اکنون که تصویب شده شروع به اعتراض کرده است.

گفتنی است؛ طی هفته‌های گذشته، لایحه تجارت به صورت ناگهانی در دستور کار صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرار گرفت و طی سه روز نخست تصویب این لایحه، حدود ۱۶۰ ماده تصویب شد و طی روز‌های بعد، نیز این روال تصویب با سرعت بیشتری ادامه پیدا کرد تا جایی که در روز ششم، تصویب کل مواد کتاب اول این لایحه که مشتمل بر ۳۳۱ ماده بود به پایان رسید که انتقادات زیادی را در پی داشت.

انتهای پیام/

 

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code