توانمندی ساخت شناور را داریم

رضا رحمانی پیش از ظهر امروز در بررسی روند ساخت شناور آلومینیومی‌ کروبوت در موسسه دریایی شهید محلاتی بوشهر بیان کرد: با توجه به ظرفیت‌های شناورسازی مطلوب در استان‌های جنوبی همچون بوشهر، باید این ظرفیت‌ها در عرصه تولید و اشتغال بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.
وی تصریح کرد: در حال حاضر از تمام ظرفیت های این شرکت‌ها و واحدهای تولیدی استفاده نمی‌شود، و در راستای تحقق شعار رونق تولید از ظرفیت‌های تولید داخلی حداکثر بهره‌روی را داشت. 
وزیر صنعت حمایت از صنایع دریایی را یکی از برنامه‌های مهم وزارت صمت دانست و افزود: ظرفیت در دسترس شرکت‌های داخلی شناورسازی بیش از تولید کنونی است و ضروری است این صنایع با سفارش‌دهی به رونق تولید دست یابند. 
رحمانی اظهار کرد: باید به این باور دست یابیم که در داخل کشور توانمندی لازم در ساخت شناور را داریم، برای این منظور توجه به رونق تولیدات داخلی، راهبرد اصلی کشور برای حل مشکلاتی چون بیکاری جوانان است. 
وی با تاکید بر ممنوعیت واردات اجناس با امکان تولید داخلی گفت: باید از واردات کالاها و اجناسی که در داخل کشور تولید می‌شود جلوگیری شود. 
وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: با پیگیری‌های لازم برای تامین مالی تولیدکنندگان ساخت شناور و صنایع دریایی، برنامه‌هایی با نظام بانکی و صندوق توسعه ملی تدوین شده است.
این مسئول خاطرنشان کرد: به منظور بهره‌مندی از ظرفیت شناورسازی برای شرکت‌هایی مانند کشتیرانی، شرکت ملی نفتکش و شیلات شرایط خوبی در استفاده از صنایع داخلی ایجاد شده است.
رضا رحمانی با تاکید بر توجه به توسعه و ایجاد صنایع پایین دستی محصولات پتروشیمی بیان کرد: صادرات محصولات پتروشیمی شبیه خام فروشی است، در دنیا بیش از ۱۰ لایه صنعت در حوزه این محصولات ایجاد شده اما در ایران تنها ۲ یا ۳ لایه صنعت پایین دستی وجود دارد. 
وی تاکید کرد: ارزش افزوده در صنایع پایین دستی از لایه‌های بعدی صنایع پتروشیمی است، بنابراین برای جلوگیری از خام فروشی در این حوزه، باید صنایع پایین دستی پتروشیمی در استان بوشهر توسعه یابد.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code