جنگ ۱۳ نفره برای رسیدن به کفش طلای ایران؛ آقای گل‌های جعلی

جدول آقای گل‌های این فصل لیگ برتر عجیب و پرماجراست. حدود ۱۳ بازیکن از شانس قابل توجهی برای رسیدن به این عنوان برخوردار هستند. با این حال آمار گلزنی آنها اصلا مورد تایید نیست و نمی‌توان به آنها لقب ماشین گلزنی داد. گرچه که در بین آنها بازیکنانی هم هستند که پست‌شان مهاجم نیست و با توجه به همین مساله عملکرد بدی نداشته‌اند.

در حال حاضر عیسی آل کثیر مهاجم صنعت نفت آبادان و شهریار مغانلو فوروارد تیم پیکان تهران با ۱۰ گل آقای گل لیگ به شمار می‌روند. مهدی قائدی با ۹ گل زده از استقلال نزدیک‌ترین تعقیب کننده آنهاست. محمد نوری از پارس جنوبی جم، مهدی ترابی از پرسپولیس و ارسلان مطهری و شیخ دیاباته از استقلال نیز هشت گله هستند. در این بین ترابی و نوری هافبک هستند و دیاباته نیز بسیاری از مسابقات را به دلیل مصدومیت از دست داده است.

این پایان ماجرای مدعیان آقای گلی نیست. ۶ بازیکن هفت گله در جدول حضور دارند. یونس شاکری و احمدرضا زنده‌روح از گل‌گهر سیرجان هفت گله هستند. این ۲ در نیم‌فصل اول برای تیم‌های دیگری بازی می‌کردند. کی‌روش استنلی مهاجم سپاهان و یکی از ۲ آقای گل فصل پیش نیز هفت گل تا به اینجا وارد دروازه رقبا کرده است. علی علیپور آقای گل فصل ۱۳۹۶-۹۷ دیگر هفت گله لیگ نوزدهم است و حسین مالکی مهاجم تیم شاهین بوشهر هم تا به اینجا هفت بار موفق به گلزنی شده است.

روند گلزنی بازیکنان تا به اینجا به گونه‌ای بوده که احتمالا باید شاهد رقم خوردن کمترین گل زده توسط یک آقای گل در ادوار لیگ برتر با توجه به تیم‌های حاضر باشیم. تا به اینجا ادموند بزیک با زدن ۱۳ گل در دومین دوره لیگ برتر بدترین آمار را از نظر عددی در اختیار دارد. اما او در لیگ ۱۴ تیمی این تعداد گل را به ثمر رساند. بعد از بزیک، کریم انصاری‌فرد بدترین آمار را به خودش اختصاص داده که در لیگ سیزدهم که دست بر قضا ۱۶ تیمی بود ۱۴ گل به ثمر رساند و آقای گل شد. آمار و ارقام و محاسبات عددی این احتمال را می‌دهد که آقای گل‌های کنونی لیگ با روندی که از ابتدای فصل داشته‌اند در پایان به همین عدد ۱۴ برسند که اصلا عدد جالبی برای کسب عنوان آقای گلی نیست.

باید دید در هفته‌های باقی‌مانده کدام یک از این نفرات می‌توانند گوی سبقت را از بقیه برباید و برنده کفش طلا شود. پیش از این در سه دوره لیگ برتر، ۲ بازیکن به صورت مشترک آقای گل یک دوره خاص شده‌اند.

 ایرنا

 

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code