دومین نشست‌ تخصصی اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ با حضور نمایندگان اتاق بازرگانی

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، ناهید حیدری، مدیر کل تامین‌اجتماعی غرب تهران بزرگ در دومین نشست هم‌اندیشی مشترک اداره ‌کل تامین ‌اجتماعی غرب تهران بزرگ با اتاق بازرگانی که با موضوع طرح استانداردسازی محاسبه حق‌ بیمه تامین ‌اجتماعی قراردادهای شرکت توانیر برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به بحث رونق تولید به عنوان شعار و برنامه اجرائی سال، حمایت همه‌جانبه از کارفرمایان و تسهیل در امور تولید از سوی مدیر عامل و مسئولان سازمان تاکید می‌شود.
مدیر کل تامین‌ اجتماعی غرب تهران بزرگ افزود: اداره‌ کل تامین‌ اجتماعی غرب تهران بزرگ همواره در راستای تقویت تعامل شرکای اجتماعی پیش‌قدم بوده و از برگزاری چنین نشست‌هایی استقبال می‌کند.
وی تصریح کرد: این جلسه نیز با موضوع بررسی بخشنامه 5/14 و قراردادهای انتقال نیرو با محور برق برگزار شده است تا مسائل و مشکلات پرداخت حق ‌بیمه اینگونه قراردادها از نقطه‌نظرهای کارشناسی واشکافی شده و سازوکارهای منطقی جهت برطرف کردن ابهامات بیمه‌ای اینگونه قراردادها در سطح استانی و نیز کشوری ایجاد شود.
حیدری با بیان اینکه شفافیت در امور از ارکان سیاستگذاری‌های تامین‌اجتماعی است، گفت: گسترش فعالیت‌های اقتصادی، دامنه قراردادهای حرفه‌ای را نیز وسیع‌تر می‌کند و ازاین‌رو بخشنامه‌های پیشین مربوط به محاسبات حق ‌بیمه در برخی از موارد پاسخگوی روابط بیمه‌ای موجود نبوده و در نتیجه بررسی زوایای جدید روابط حرفه‌ای و سازوکار تعیین حق‌بیمه، بسیار ضروری می‌شود.
وی ادامه داد: شفافیت در امور بالاترین رکن تعامل را تشکیل می‌دهد و با ایجاد شفافیت هم تولیدکننده و کارفرما می‌توانند با خیالی آسوده به فعالیت اقتصادی خویش بپردازند و نیز سازمان دغدغه‌خاطر نیروی کار را نداشته باشد و به خوبی بتواند انجام وظیفه نماید.
مدیر کل تامین‌اجتماعی غرب تهران بزرگ با تاکید بر اینکه سازمان تامین‌اجتماعی امانتدار شرکای اجتماعی است، اظهار امیدواری کرد که در خصوص برطرف شدن ابهامات پرداخت حق ‌بیمه قراردادهای انتقال نیروی برق، همفکری لازم انجام شده است و وحدت‌رویه مناسب با برگزاری کارگروه‌های تخصصی طراحی می‌شود.
مشاور معاونت بیمه‌ای سازمان تامین‌ اجتماعی، برگزاری چنین جلساتی را برای روشن‌گری زوایای روابط بیمه‌ای و فعالیت اقتصادی در قالب قراردادهای بیمه‌ای حوزه صنعت برق را ضروری دانست و افزود: در این زمینه نظر مثبت وجود دارد و ایجاد شفافیت می‌تواند در پیشبرد امور صنعت برق موثر واقع شده و کارکنان این حوزه با خیالی آسوده به فعالیت خود ادامه می‌دهند. همچنین با ایجاد شفافیت و استانداردسازی تعیین حق ‌بیمه قراردادها، تفاسیر گوناگون در تعیین آن به حداقل می‌رسد.

پایور اظهار کرد: افرادی که فعالانه در حوزه شفافیت وارد شده و خواهان روشن ‌شدن زوایای تعامل در حوزه بیمه‌ای خود با سازمان بوده‌اند، بسیار موفق‌تر عمل کرده‌اند.
مشاور معاونت بیمه‌ای سازمان تامین ‌اجتماعی با اشاره به مساله بیمه بیکاری به عنوان یکی از درخواست‌های مطرح‌شده در این جلسه اظهار کرد: پرداخت بیمه بیکاری مربوط به ماهیت کار است. اگر ماهیت کار ثابت و ادامه‌دار و مستمر باشد، حتی اگر کارگر در مدت محدودی مشغول به کار شود، مشمول دریافت بیمه بیکاری می‌شود. اما فعالیت‌های غیرمستمر مانند احداث یک سد حتی اگر 10 سال به طول بینجامد، ماهیت غیرموقت داشته و مشمول بیمه بیکاری نمی‌شود.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code