رئیس جمهوری چهارشنبه به کردستان سفر می کند

بهمن مرادنیا روز یکشنبه با صدور پیامی اظهار داشت: دکتر روحانی در این سفر ضمن دیدار با مردم، چند پروژه نیز در بخش های مختلف کشاورزی، عمرانی و صنعتی را افتتاح خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه چند پروژه عمرانی و اقتصادی نیز همزمان با سفر رئیس جمهوری به کردستان کلنگ زنی می شود، افزود: به محض نهایی شدن پروژه ها اطلاع رسانی لازم در این زمینه صورت می گیرد.
مرادنیا با بیان اینکه اولین سفر استانی رئیس جمهور در سال ۱۳۹۸ را به استان کردستان به فال نیک می گیریم، اضافه کرد: جمعی از وزیران و اعضای هیات دولت در این سفر دکتر روحانی را همراهی می کنند.
استاندار کردستان یادآور شد: نظر به مهمان نوازی و خونگرمی مردم شریف این دیار قطعا مراسم استقبال بی مانندی را رقم خواهیم زد و تمام اقشار جامعه در کنار هم، فرهنگی بودن خود را به نمایش می گذارند لذا از همه مردم بزرگوار استان دعوت می کنم روز چهارشنبه ساعت ۹ صبح در استادیوم استقلال حضور بهم برسانند تا برگ زرین دیگری به افتخارات این استان فرهنگی اضافه کنیم.
مردانیا اظهار داشت: حضور دکتر روحانی در استان کردستان و همراهی مردم نجیب و شریف، یادآور انتخابات با شکوه سال های ۹۲ و ۹۶ است که مردم گرانمایه این استان بیش از ۷۳ درصد آرای خود را به نام ایشان تسلیم صندوق های رای کردند و قطعا این جلوه های اتحاد و انسجام ملی هرگز فراموش نخواهد شد.
وی درباره هدف از سفر هیات دولت به کردستان گفت: هدف دکتر روحانی از سفر به کردستان شتاب بخشی بر روند همه جانبه توسعه استان است و پروژه های متعددی در زمینه اقتصادی، زیربنایی آماده افتتاح و یا شروع عملیات اجرایی است.
مرادنیا درباره برنامه های این سفر یادآور شد: رئیس جمهوری به محض ورود به سنندج بعد از تجدید میثاق با آرمان های شهیدان در مزار شهدا، در استادیوم استقلال با مردم مهمان نواز دیدار خواهند کرد و بعد از آن با نخبگان، روحانیون، و فعالان اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی به گفتگو می نشیند.
وی افزود: در این سفر نشست شورای اداری برای تصمیم گیری و برنامه ریزی توسعه استان با حضور ریاست جمهور و وزرای مربوطه برگزار می شود.
مرادنیا از مردم این استان دعوت کرد با نشان دادن جلوه های فرهنگی و اجتماعی در استادیوم استقلال سنندج راس ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه چهارم اردیبهشت، همدلی و همراهی خود را به ثبت برسانند.
به گزارش ایرنا، پیش از این رئیس جمهوری پنجم فروردین ۹۶ همراه با محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، علی ربیعی وزیر وقت کار و بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت و چند تن از مقام های عالی رتبه کشوری به استان کردستان سفر کرده بود.
رئیس جمهوری در این سفر چند طرح بزرگ صنعتی، کشاورزی، انرژی و عمرانی به ارزش بیش از ۲۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال را به بهره برداری رساند.
میزان اشتغالزایی این طرح ها با ۶ هزار اشتغال مستقیم و شامل پنج طرح بزرگ صنعتی از جمله کارخانه های پتروشیمی کردستان، لاستیک بارز کردستان، تولیدی های کنسانتره آهن صبانور و کیمیا معادن سپاهان و کیمیا کاشت اطبا، آبگیری دو سد مخزنی چراغ ویس سقز، سد زیویه کامیاران بود.
تکمیل ۱۸٫۵ کیلومتر از کریدور شمال – جنوب کشور (مسیر سنندج – دیواندره)، تکمیل ۳۰ کیلومتر راه روستایی، تکمیل یک هزار و ۱۷۰ واحد مسکن مهر، آبرسانی از سد چراغ ویس به شهر سقز، پایان عملیات اجرایی سد قوچم دهگلان، بهره برداری از تصفیه خانه سریش آباد از دیگر طرح هایی بود که در سفر پیشین با حضور رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.
بهره برداری از چهار طرح احداث و افزایش پست های برق استان شامل پست های ۶۳٫۲۰ کیلووات بهاران سنندج، نظام آباد قروه، نگل سروآباد و مریوان، افتتاح هفت طرح مخابراتی در قالب ۸۳۳ طرح ایجادی و توسعه ای و احداث ۱۰۰ ایستگاه دیجیتال روستایی صدا و سیما از دیگر برنامه های دومین سفر رئیس جمهوری به کردستان بود.
آغاز عملیات اجرایی باند دوم گردنه صلوات آباد و محور کامیاران – سروآباد با ۷۶۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده از دیگر برنامه های دومین سفر رئیس جمهوری به کردستان بود.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code