شرایط برای تعامل ایران و عراق در مسائل منطقه ای و بین المللی فراهم است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، رییس جمهوری اسلامی ایران عصر چهارشنبه با حضرت آیت الله «محمدسعید حکیم» از مراجع عظام تقلید در نجف اشرف دیدار کرد.
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در این دیدار با اشاره به روابط خوب و روبه توسعه ایران و عراق در زمینه های گوناگون و توافقات مثبت دو کشور در راستای گسترش بیش از پیش مناسبات فی مابین، اظهار داشت: خوشبختانه امروز مسوولان ایرانی و عراقی اراده جدی برای توسعه همکاری‌ها و روابط تهران – بغداد دارند.
رییس جمهوری تلاش و همکاری برای حل و فصل مسائل و مشکلات پیش روی دو کشور و منطقه، گفت: خوشبختانه اکنون شرایط برای همکاری و تعامل بیش از پیش میان ایران و عراق و نقش آفرینی بیشتر دو کشور در مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی از هر زمان دیگری فراهم‌تر است.

**برابر نقشه‌های دشمنان ایستادگی کنیم
حضرت آیت الله العظمی «محمدسعید حکیم» نیز در این دیدار با آرزوی توفیق برای روحانی و همه مسوولان ایرانی در انجام وظایف خود، تاکید کردند: مسوولان ایران و عراق باید به واسطه دیدگاه‌های مشترک در زمینه‌های گوناگون، در راستای مصلحت دو ملت تصمیم گیری و برنامه ریزی کنند.
ایشان با اشاره به تحولات منطقه، جهان اسلام و تشیع و توطئه های دشمنان برای ایجاد فاصله میان دولت ها و ملت‌های مسلمان منطقه، اظهار داشتند: باید با تقویت وحدت و انسجام برابر نقشه‌های دشمنان ایستادگی کنیم.
آیت الله حکیم همچنین بر ضرورت توجه مسوولان به وضعیت زندگی مردم، فقرا و نیازمندان جامعه تاکید کردند.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code