فولاد مبارکه همچنان جزء صنایع آب‌بر است

وی در گفت و گو با ايران اكونوميست با بیان این موضوع که اصفهان به عنوان یکی از استان‌هایی که با مشکل کم آبی شدید روبرو است گفت، میلیارد‌ها دلار برای راه‌اندازی و احداث کارخانجات و صنایع پایین‌دستی آن هزینه شده است و از طرفی مجوزها پیش‌تر انجام شده و ما کاری نمیتوانیم انجام دهیم.
وی در پاسخ به این پرسش که فولاد مبارکه اصفهان ادعا می‌کند از بازچرخانی آب برای تامین آب مورد نیاز صنایع خود استفاده می‌کند، نظر شما در این ارتباط چیست، گفت: میزان بهره وری فولاد مبارکه اصفهان از آب  بهتر شده است. این میزان مصرف به عنوان مثال اگر ۳۰ متر مکعب بوده به ۱۵ متر مکعب کاهش یافته است اما همچنان فولاد مبارکه جزء صنایع آب بر است، این شرکت فولادی به همراه ذوب آهن اصفهان سالانه ۴۰ میلیون متر مکعب آب در صنایع خود مصرف می‌کنند.
کلانتری با اشاره به قدمت فولاد مبارکه اصفهان گفت: احداث فولاد مبارکه اصفهان مربوط به سال‌های اولیه پیروزی انقلاب اسلامی و ذوب آهن اصفهان نیز برای سال ۱۳۴۵ است.ما به عنوان سازمان حفاظت از محیط زیست چه موافق و چه مخالف فعالیت  فولاد مبارکه و شرکت‌های فولادی باشیم، کاری نمی‌توانیم کنیم چرا که مجوز فعالیت آن پیش تر داده‌شده است.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code