قرارداد فروش ۹ هزار تن ریل برای گل‌گهر را داریم / خواسته به حق ذوب آهن اختصاص یک پهنه معدنی است

این دو رویداد معدنی حضور بیش از ۱۳۰ شرکت و بنگاه اقتصادی داخلی و خارجی از ۱۸ کشور که به طور مستقیم و یا نمایندگان آنها از کشورهای ایتالیا، آلمان، روسیه، افریقای جنوبی، ترکیه، چین، کره، ژاپن، هلند، سوئد، بلژیک، اسپانیا، چک، لهستان، رومانی، کانادا، پاکستان و هند از امروز ۱۵ تا ۱۷ مهرماه ادامه خواهد داشت در حاشیه این نمایشگاه کارگاه‌هایی در ارتباط با معادن و صنایع معدنی برگزار می‌شود. افتتاح پارک علم و فناوری با همت فولاد مبارکه اصفهان و دانشگاه تهران از جمله مهمترین برنامه‌های جانبی این نمایشگاه بود. در حاشیه این نمایشگاه ذوب آهن اصفهان یک نشست خبری با حضور اصحاب رسانه برگزار کرد.
در ابتدای این نشست خبری که با تاخیر یک ساعته شروع شد سلیمانی، مدیرعامل شرکت صدر تامین ضمن تاخیر از حضور گفت:  نخستین شتاب دهنده معدن و صنایع معدنی را تا یک ماه آینده راه‌اندازی می‌کنیم.
وی با بیان این‌که از سیاست‌های ما حضور در بخش صادراتی است، گفت: استراتژی ما این است که با همکاری شرکت‌های مختلف محصولاتی با ارزش افزوده تولید کنیم. نهضت داخلی‌سازی از جمله مهم‌ترین موضوعاتی است که با توسعه آن می‌توانیم هم  به جامعه سود برسانیم و هم منافع سهامداران را تامین کنم.
وی با بیان این‌که زغال سنگ طبس ما امسال بورسی می‌شود، گفت:  کنسرسیوم اکتشافی با حضور ۱۲ هلدینگ تشکیل شد و فلزی‌ها در ان سهام دارند. برای این کنسرسیوم ایمیدرو یک پهنه‌ای را در نظر گرفته است و سهام داران سرمایه آن را تامین کرده‌اند. خواسته به حق ذوب آهن اصفهان اختصاص یک پهنه معدنی است.
منصور یزدی زاده، مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان در این نشست خبری گفت:  قرارداد فروش ۹ هزار تن ریل برای گل‌گهر را داریم. رقم مد نظر ما برای اخذ عوارض صادرات مواد معدنی  ۴۰ درصد بود اما ۲۵ درصد تصویب شد هرچند در دنیای امروز این رقم بازدارنده نیست اما برای شروع خوب است. قرارداد فروش ۹هزار تن ریل برای گل گهر را داریم.

قرارداد فروش ۹ هزار تن ریل برای گل‌گهر را داریم / خواسته به حق ذوب آهن اختصاص یک پهنه معدنی است

یزدی زاده در ارتباط با آثار تحریم‌ها بر ذوب آهن اصفهان خاطرنشان کرد: ما صادرات مستقیم به یکسری از کشور‌ها داریم. برای واردات زغال سنگ  از بخش‌های مختلف، نیاز خود  را تامین می‌کنیم. بیشترین میزان صادرات بر اساس آمار ایمیدرو مربوط به ذوب آهن اصفهان و در حدود ۶۰۰ هزار تن بوده است.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code