مردم منتظر کاهش نرخ ها در بازارهای موازی هستند

منصور مرادی در گفت و گو با خبرنگار ایبِنا با اشاره به وضعیت فعلی بازار ارز و سکه در کشور، گفت: عوامل مختلفی در روند کاهشی ارز و سکه دخیل بوده اما سیاست های بانک مرکزی تاثیرگذاری بیشتری داشته است.
نماینده مردم مریوان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت برای تداوم روند کاهشی نرخ ارز و سکه باید نظارت بیشتری بر بازار داشته باشد، افزود: ورود ارز به بازار و جبران برخی محدودیت‌های احتمالی آن نیز یکی از دیگر دلایل توقف روند افزایشی و کاهش نرخ ارز بوده است.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه بازار متشکل ارزی توانسته شوک مناسبی به بازار بدهد، تصریح کرد: دولت باید با نظارت بیشتر بر بازار و مراودات آن روند کاهش نرخ‌ها را در بازارهای دیگر غیر از ارز و سکه نیز دنبال کند.
وی همچنین از مقاومت کسبه مختلف در برابر کاهش نرخ‌ها انتقاد کرد و گفت: بسیاری از کسبه با این بهانه که اجناس را گران تهیه کرده اند نمی‌توانند با ضرر نسبت به فروش آن‌ها اقدام کنند اجازه تداوم روند کاهشی در بازارهای دیگر غیر از ارز و سکه را نمی‌دهند.
مرادی با بیان اینکه مصاحبه‌های مثبت مسئولان نیز در طی چند ماه اخیر توانسته بر جو روانی حاکم بر بازار فائق آید، افزود: با توجه به اینکه حجم بسیار زیادی از حباب نرخ ارز و سکه از حیث روانی ایجاد شده بود با این نوع گفت وگوها تعدیل شد.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه نمی‌توان به طور صد در صد نسبت به ادامه روند کاهشی در بازار ارز و سکه اظهار نظر کرد، گفت: شواهد و قرائن نشان می‌دهد که هیچ دلیلی برای رشد قیمت‌ها در این حوزه ها وجود ندارد.
مرادی تاکید کرد: در شرایط فعلی مردم منتظر تاثیر پذیری قیمت مسکن، خودرو و حتی مایحتاج اساسی خود از نرخ ارز و سکه هستند از این رو دولت باید تمام تلاش خود را در راستای تنظیم نرخ‌ها انجام دهد.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code