«مسی» بخاطر کاهش دستمزد نیوکمپ را ترک می کند؟

 

هیچ چیز از پیامدهای پاندمی کرونا در امان نخواهد ماند از جمله دستمزد بازیکنان؛ در واقع باشگاه‌ها به منظور حصول اطمینان از اینکه بیشتر از آنچه در اختیار دارند هزینه نکنند، به موضوع تجدید ساختار قراردادهای بازیکنان با جدیت بیشتری نگاه خواهند کرد.

بودجه باشگاه‌ها برای زندگی در سال ۲۰۲۰ بدون پاندمی و حقوق پرداختی به بازیکنان چنین برنامه‌ریزی را منعکس می‌کند اما دنیایی که در آن چنین برنامه‌هایی جواب می‌داد، دیگر وجود خارجی نخواهد داشت.

در سرتاسر اروپا، باشگاه‌ها موفق شدند تا به طور موقت دستمزد بازیکنان را کاهش دهد اما با آغاز مجدد و قریب الوقوع فوتبال، به طور بالقوه با مشکلاتی روبرو خواهیم بود که می‌تواند بسیاری از ستارگان لالیگا را تحت الشعاع قرار دهد.

باشگاه‌ها می‌دانند که نداشتن هواداران در ورزشگاه‌ها ضربه مالی بزرگی است؛ این حقیقت که موزه باشگاه‌ها نیز تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهند بود، مزید بر علت است.

«خاویر تباس» رییس لالیگا به تیم‌ها هشدار داده است که با توجه به ضرر و زیانی که در راه است، آنها باید حقوق بازیکنان را کاهش دهند و همچنین آنها باید به طور ماهانه اطلاعات مرتبط با بودجه و جریان نقدینگی خود را در اختیار لیگ قرار دهند.

براساس برآوردها، این احتمال وجود دارد که باشگاه‌ها سال آینده تا ۷۰ درصد از درآمد خود را از دست دهند و در صورت چنین اتفاقی باید دستمزد پرداختی به بازیکنان را کاهش دهند.

تباس در توضیح این موضوع گفت: باشگاه‌ها باید حقوق بازیکنان فعلی خود را کاهش دهند و یا بازیکنان کمتری بخرند و بدنبال بازیکنانی با قیمت‌های ارزان‌تر باشند. در مورد کاهش حقوق هیچ گزینه جایگزینی وجود ندارد؛ باشگاه‌ها در حال حاضر از سقف دستمزدی که سال آینده معرفی خواهد شد، تجاوز کرده‌اند.

علاوه بر این، باشگاه‌ها باید در مورد این موضوع با بازیکنان خود به توافق برسند نه از طریق الزام دولت.

براساس یکی از بندهای قید شده در قانون کار اسپانیا، شرکت‌ها اجازه دارند تا در قراردادها اصلاحات قابل توجه اعمال کنند اما در عوض کارگران هم می‌توانند شرکت را ترک کنند.

با این حساب، می‌توانید تصور کنید که سرخیو راموس یا لیونل مسی، به خاطر این قانون به طور رایگان باشگاه‌شان را ترک کنند؟ موضوعی که تا چند ماه پیش حتی قابل فکر کردن هم نبود.

مداخله احتمالی دولت می‌تواند به باشگاه‌ها اجازه دهد تا در نتیجه اصلاح قانون کار، دستمزد بازیکنان را کاهش دهند اما این اقدامی بی‌سابقه خواهد بود.

 

 ایرنا

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code