نظامیان آمریکا در لهستان افزایش می یابند

به گزارش شبکه خبری اسپوتنیک، روزنامه زچپوسپولیتا نوشت: واشنگتن به ورشو اطلاع داده که ترامپ دعوت از ‘آندری دودا’ همتای لهستانی خود را به کاخ سفید در میانه ماه ژوئن بمنظور رفع آخرین اختلافات درباره افزایش بالقوه حضور نظامی ایالات متحده در لهستان بررسی می کند.
در صورت رفع اختلافات در دیدار ژوئن سران ۲ کشور، ترامپ ممکن است این موضوع را در هنگام حضور در مراسم سالگرد جنگ دوم جهانی اعلام کند.
دفتر ریاست جمهوری لهستان با خودداری از تایید یا تکذیب این مطلب، فقط به تایید این خبر اکتفا کرد که از ترامپ اول سپتامبر در این کشور استقبال خواهد شد.
اکنون حدود چهار هزار نظامی آمریکا در پی الحاق دوباره شبه جزیره کریمه به روسیه در سال ۲۰۱۴، به عنوان بخشی از ماموریت سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در لهستان مستقر هستند.
ترامپ در هنگام دیدار دودا از واشنگتن در سپتامبر ۲۰۱۸ اعلام کرد که ایالات متحده سرگرم بررسی تاسیس نخستین پایگاه نظامی همیشگی خود در لهستان است و رئیس جمهوری این کشور پیشنهاد کرده که حدود ۲ میلیارد دلار از کل هزینه های ایجاد این پایگاه را بپذیرد و نام این پایگاه ‘فورت ترامپ’ باشد.
‘جورجت موسباچر’ سفیر ایالات متحده در لهستان در ماه فوریه اعلام کرد که واشنگتن ممکن است صدها نظامی دیگر در کناره نیروهای کنونی ارتش خود در خاک لهستان مستقر کند. ورشو همچنین برای خرید جت های جنگنده ‘اف ۳۵’ از آمریکا ابراز تمایل کرده است.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code