همراه داشتن دارو بدون نسخه پزشک به عراق مجازات سختی در پی‌دارد

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمدمسعود زاهدیان، رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا درباره حمل دارو‌های غیرممنوعه توسط زائران در سفر اربعین گفت: زائرانی که در پیاده‌روی اربعین شرکت می‌کنند در صورتی که دارای بیماری و یا مشکلات فردی هستند و دارو مصرف می‌کنند به دلیل آنکه برخی از این دارو‌ها بر اساس قوانین داخلی کشور عراق دارو‌های غیرمجاز تلقی می‌شوند و همراه داشتن آن موجب می‌شود تا مشکلاتی برای زائر و گروه‌های کاروانی ایجاد کند.

زاهدیان بیان کرد: حمل دارو‌هایی مانند دیازپام، فلورازپام، اگزازپام، لورازپام و قرص‌ها و دارو‌هایی که حاوی کدئین هستند مانند متادون، ترامادول و شربت تریاک که به نوعی مواد مخدر را در خود دارند، همگی در کشور عراق ممنوع است.

او تأکید کرد: طبق قوانین کشور عراق همراه داشتن دارو بدون نسخه پزشک مجازات و برخورد‌های بسیار سنگینی در پی‌دارد مانند حبس‌هایی بین ۱ تا ۳ سال در بدترین شرایط و یا پرداخت ۱۵ تا ۶۰ میلیون تومان جریمه نقدی برای خاطیان در نظر گرفته شده است.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا گفت: زائران با مراجعه به پزشک معالج خود دارو‌های جایگزین خود را دریافت کنند، همچنین همراه داشتن نسخه می‌تواند برای پیگیری موضوع درمان آنها در کشور عراق موثر باشد.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code