«ویلموتس» مقابل عراق جای اشتباه ندارد

تیم ملی عراق پس از رسیدن به صدر گروه سوم رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، حالا در آستانه میزبانی از تیم ملی ایران قرار دارد؛ دیداری که به نظر برای «سرچکو کاتانتس» و بلندپروازی‌های وی چالشی بزرگ محسوب می‌شود.

عراقی‌ها که پس از پیروزی ۴ بر صفر ماه گذشته مقابل کامبوج روند رو به رشدی را در پیش گرفتند، مشتاقانه منتظرند تا زمانی که در ورزشگاهی بی‌طرف در اردن مقابل ایران صف‌آرایی می‌کنند، جهش دیگری را به رقابت خود در انتخابی جام جهانی اضافه کنند.

دبل «محند علی» ستاره رو به رشد تیم ملی عراق پایه‌های پیروزی قاطعانه خارج از خانه را مقابل کامبوج بنا کرد؛ پیروزی که عراقی‌ها را در آستانه دیدار پرهواخواه روز پنجشنبه مقابل ایران در ورزشگاه بین‌المللی امان، به صدر جدول گروه سوم رساند.

روند موفقیت‌آمیز عراق پس از تساوی در دیدار افتتاحیه مقابل بحرین و پیروزی ۲ بر صفر مقابل هنگ‌کنگ در خانه آغاز شد؛ نتایجی که قهرمان جام ملت‌های ۲۰۰۷ آسیا در موقعیتی قرار داد که شرایط صعود آنان را در گروهی به شدت نزدیک به هم تقریبا فراهم کند.

ایران آخرین بار در مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا در سال جاری با حریف سنتی سرشاخ شد؛ دیداری که با تساوی بدون گل به اتمام رسید و همزمان با اینکه استمرار روند بدون باخت کنونی در راس تفکرات عراقی‌ها قرار دارد، کاتانتس به بازی روز پنجشنبه به مثابه فرصتی ایده‌آل برای افزایش فاصله خود با نزدیک‌ترین تعقیب کننده تیمش در صدر جدول ، می‌نگرد.

این در حالی است که «مارک ویلموتس» سرمربی تیم ملی ایران بدون‌شک و به خوبی می‌داند که برای زنده نگه داشتن شانس صعود، تیمش نباید اشتباهی را که در شکست مقابل بحرین رخ داد، تکرار کند.

شکست ناامید کننده در منامه ایرانی‌ها را در جایگاه سوم گروه نشاند و از این رو برای جلوگیری از آنکه بیش از این از صدرنشینان عقب نیفتند، نیاز مبرمی به پیروزی در این دیدار دارند.

 

 ایرنا

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code